اگر قدتان کوتاه است در انتخاب لباس بیشتر دقت کنید

سرویس سبک زندگی فردا:  داشتن قد کوتاه از جمله مشکلات غیر ارادی است که خانم‌های زیادی با آن مواجه هستند. اغلب آن‌ها فکر می‌کنند گزینه‌های کمتری برای پوشیدن لباس‌های متنوع دارند،به نقل از تبیان اما پیروی از ترفند‌های زیر می‌تواند کمک بزرگی به افراد کوتاه قد در انتخاب پوشاک مناسب کند.

 

اگر قدتان کوتاه است در انتخاب لباس بیشتر دقت کنید

 

معمولا به خانم‌هایی که قد زیر ۱۶۰ سانت دارند ریزه می‌گویند. اما می‌توان این مسئله را به بهترین شکل مدیریت کرد. به عنوان مثال به جای کفش‌های تخت بیشتر از کفش‌های بلند استفاده می‌کنند یا همیشه در اتاق یک پلکان فلزی همراه دارند و یا همیشه در عکس‌ها جلوتر از همه می‌ایستند. اما آیا لباس‌هایی که می‌پوشند مناسب هستند؟

کت و شلوار باریک و بلند

کت کوتاه که تا بالا یا روی ران باشد، برای خانم‌های کوتاه قد بسیار مناسب است. از پوشیدن هر مدلی که جعبه مانند باشد (برای دوری از چاق و تپل نشان دادن) یا مدل‌های چروک خودداری کنید.

شلواری که در قسمت کمر و بالا تنگ باشد و از زانو به پایین گشاد بشود، بسیار شیک است؛ و بیشتر از هر مدل شلواری به اندام شما می‌آید.

کیفی مناسب با کت و شلوارتان انتخاب کنید. باید کیفی که انتخاب می‌کنید، خیلی بزرگ نباشد، مثلاً به جای کیف می‌توانید از یک کیف پول استفاده کنید.

شلوار پارچه‌ای

شلوار‌های پارچه‌ای راسته بلندی که از پارچه‌های لخت دوخته شده‌اند می‌توانند پا‌های شما را کشیده‌تر نشان دهند و اندام بهتری برای شما می‌سازند.

از پوشیدن شلوار‌های برمودا و کاپری و یا تا زدن پاچه شلوار‌ها خودداری کنید، این مدل‌ها شما را کوتاه‌تر می‌کند. در عوض شلوار‌های فاق بلند، راسته و شلوار‌های دم پا گشاد که از زانو به پایین گشاد می‌شوند، مناسب هستند. پوشیدن شلوار‌های دمپا گشاد همراه با کفش‌های پاشنه بلند در صورتی که روی کفش قرار بگیرد، باعث ببلند‌تر دیده شدن پا‌های شما می‌شود.

شلوار‌های کتان و جین

شلوار‌های کتان تیره سنگشور شده همیشه پا را نسبت به شلوار‌های روشنتر، بلندتر و کشیده‌تر نشان میدهد. البته این مدل شلوار شیک‌تر است و بهتر می‌توانید آن را با لباس‌های دیگر ست کنید.

شلوار‌های کوتاه که تا ماهیچه ساق پا یا بالای قوزک پا است، برای زنان کوتاه قد خوب نیست. برای ایجاد خطی مداوم و کشیده که به بلندتر دیده شدن شما کمک می‌کند، بهتر است شلوارتان بلند باشد و لبه پایین شلوار بالای پاشنه کفش شما را بپوشاند.

شلوار‌هایی که کمر بلندی دارند و لباس‌هایی که در قسمت بالاتر کمردار است، پا‌ها را بلندتر نشان می‌دهد.

مانتوی مناسب قد کوتاه‌ها

خانم‌هایی که قد کوتاهی دارند بهتر است از مدل مانتو‌های بلند استفاده نکنند، زیرا این مدل مانتو‌ها باعث می‌شود تا قد آن‌ها کوتاه‌تر از حد معمول به نظر برسد. مدل مانتو‌های کوتاه تا روی زانو برای خانم‌های با قد کوتاه می‌توانند انتخاب ایده آل و مناسبی باشند و قد آن‌ها را متناسب‌تر نشان دهند. خانم‌های قد کوتاه همچنین بهتر است مانتو‌هایی را برای پوشیدن انتخاب نمایند که کاملا اندازه آن‌ها است.

اگر شما تمایل دارید قد تان بلند‌تر به نظر برسد بهتر است مانتو‌های با خطوط عمودی را برای پوشیدن انتخاب کنید این مدل‌ها علاوه بر این که شما را بلند‌تر نشان می‌دهند جزء مدل مانتو‌های رسمی و کلاسیک نیز محسوب می‌شوند.

پوشیدن شلواری مناسب به همراه مانتو نیز می‌تواند روی اندازه قد شما تاثیرگذار باشد بهتر است خانم‌های قد کوتاه از شلوار‌های دم پایی که حجم آن‌ها با بالا تنه لباس و پاشنه‌های کفش هماهنگی و مطابقت دارند استفاده کنند.

لباس‌های طرح دار؛ ممنوع

لباس‌هایی با طرح‌های شلوغ برای افراد کوتاه قد مناسب نیستند. بهتر است از پارچه‌ها و لباس‌های بدون طرح و ساده استفاده کنید. اگر از لباس‌های ساده خسته شده اید، لباس‌هایی با طرح‌های ریز می‌تواند یک گزینه مناسب باشد. مثلا طرح‌های راه راه عمودی می‌تواند کاربردی باشد، این خطوط چشم‌ها را در جهت عمودی هدایت می‌کند و شما را کشیده‌تر نشان می‌دهد، البته راه راه‌ها هر چه باریک‌تر باشد مناسب‌تر است. حتما هم نیازی نیست کل لباس راه راه باشد مثلا می‌توانید از شلواری استفاده کنید که تنها دارای دو خط عمودی در کنار پاهاست و یا در دوخت لباس‌ها دقت کنید که برش‌های عمودی وجود داشته باشد، این‌ها در بلند‌تر دیدن شما تاثیر زیادی دارد.

لباس‌های دقیقا اندازه بپوشید

لباس‌های اور سایز به هیچ وجه شما را قد بلندتر نشان نمی‌دهد. همیشه اندازه دقیق خودتان لباس بپوشید. در حجم لباس‌ها موقع لایه بندی دقت کنید و تعادل رو ایجاد کنید، مثلا از پوشیدن کاپشن‌ها پف دار همراه با شلوار‌های جین تنگ خودداری کنید، چرا که این کار قد شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *