برخی از بازیگران زن خودنمایی می‌کنند نه هنرنمایی

به گزارش موسسه مدلینگ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از پایگاه خبری تحلیلی زنان خبر؛ سینمای قبل از انقلاب اسلامی هیچ ارزشی برای زنان قائل نبود و آنان ابزاری بیش نبودند؛ زنان در سینمای پیش از انقلاب ابزار و بازیچه‌ی عوامل فیلم برای سود و فروش بیشتر بودند. متأسفانه اکنون شاهد این جریان در سینمای ایران نیز هستیم.

ادبیات، ظاهر، پوشش، متانت و…برخی از بازیگران بخصوص بازیگران زن مناسب و درشان بانوی ایرانی نیست و متوسل به هر چیزی می‌شوند برای خودنمایی نه هنرنمایی.

به‌راستی‌که انگار برخی از هنرمندان و بازیگران عرف، نجابت، ارزش، هنر و… را فراموش کرده‌اند و خود را هم‌ردیف بازیگران غرب می‌کنند؛ با ابراز تأسف آنان الگوی نوجوانان و جوانان هستند.

آرایش و گریم‌های زنان بازیگر ایران از حد معمول گذشته است، نوع پوشش آنان نیز انگار روزبه‌روز بدتر از پیش می‌شود و از اصل اسلامی بودن فاصله گرفته است.

چند روز آینده جشنواره فیلم فجر شروع می‌شود و متأسفانه لباس، آرایش، رنگ مو، رنگ لباس و… بازیگران بخصوص بازیگران زن مد می‌شود، نوع پوشش و طراحی لباس آنان در جشنواره اصلاً متعارف نیست و همچون مدل ظاهر می‌شوند.

به معنای واقعی حجاب در سینمای ایران زیر پای برخی از بازیگران لگدمال شده است و مسئولین در اوج بی‌خیالی در صندلی‌های چرخان رویا پردازی می‌کنند!

بازیگران، فرهنگ غربی را جایگزین فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی کرده‌اند و عقاید و ارزش‌های کشورمان را نادیده گرفته‌اند.

باوجوداینکه که پایه و اساس سینما، فرهنگ و هنر است متأسفانه شاهد فقر فرهنگی و ضعف مدیریت در سینمای ایران هستیم.

باید در گوش مسئولین و بازیگران فریاد زد که اینجا، این سرزمین کهن! ایران است، ایرانی که مردمانش برایش جان می‌دهند، پس عده‌ای به‌راحتی حق ندارند که ارزش‌هایش را نادیده بگیرند و بابی عفتی به دنبال منافع و اهداف خود باشند.

به امید روزی که بازیگران با رعایت اخلاق، ارزش‌های کشورمان را حفظ کنند.

 مهدیه خسروی

انتهای متن/*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *